header
Hungarian

English

Űrmissziók

Home

Products

Missions

Links

Contact


Wigner
ESA
IKI

DLR
 

Az SGF emberi erőforrásai a korábbi projektek tapasztalatait használják fel, ilyenek a VEGA (TVS képfeldolgozó és nyomkövető rendszer), Phobos (a leszálló egység központi adatgyűjtő és vezérlő számítógépe - BUSzI), Mars-96 (plazma kísérletek földi ellenőrző berendezéseit - EGSE) Spectr-X-Gamma (központi adatgyűjtő és vezérlő számítógép) asztrofizikai műhold. Ezeket a missziókat az akkori Szovjet Űrügynökség majd az Orosz Űrügynökség irányította.

Az SGF Kft. mérnökei EGSE fejlesztésével járultak hozzá a NASA Cassini misszió Magnetométer és CAPS két kísérlete létrehozásához. A 1997-ben indított szonda 2004-től 2017-ig sikeresen  kutatta a Szaturnuszt, gyűrű rendszerét és annak holdjait.

Az ESA Rosetta misszió 2004-ben indított űrszonda párosa 2014-ben találkozott a Csurjumov-Geraszimenko üstökössel és a Philae leszálló-egysége az üstökös felszínén végzett méréseket. Ennek a központi redundáns adatgyűjtő és vezérlő számítógépét (CDMS) az SGF Kft. mérnökei fejlesztették, akik szonda szimulátorokat (SIS) is kidolgoztak és forgalmazták a Rosetta Orbiter és a Philae műszer fejlesztői számára. Az SGF Kft. fejlesztette ki a  Mars Express misszió SPICAM kisérlete EGSE-jét, és részt vett a Venus Express ASPERA-4 műszer automatizált kalibráló rendszerének létrehozásában Kirunában. Az ExoMars misszió színes sztereó kamera (CaSSIS) fedélzeti szofverét a Berni Egyetem megrendelésére készítették az SGF Kft. szoftver fejlesztői. Az SGF Kft. mérnökei fejlesztették az ESA  BepiColombo SERENA PICAM műszere számára az EGSE-t, amely 2018-ban indult és a tervek szerint 2026 ér a Merkúrhoz.  Szintén  földi ellenőrző berendezést fejlesztettünk (EGSE)  az ESA  Solar Orbiter űrszonda magnetométere (MAG) számára, a szonda 2020. február 10-én indult és a MAG műszer már mérési adatokat is küldött. Az ESA JUICE szonda J-MAG és PEP műszerei számára EGSE-ket fejleszt az SGF Kft., amely a 2023 április 14.indult a Jupiter és jeges holdjainak kutatására. A JUICE 2030-ban fog a Jupiterhez érkezni és a működése három évre van tervezve.

A Nemzetközi Űrállomás (International Space Station - ISS) orosz szegmensére (Zvezda) 2013-ban szerelték fel az Obsztanovka-1 műszeregyüttest. A 11 érzékelőt tartalmazó műszeregyüttest egy elosztott inteligenciájú számítógép-rendszer vezérelte. Az SGF Kft. feladata volt a fedélzeti szoftver rendszer magjának (Kernel) és a fedélzeti rendszer földi ellenőrző berendezésének (EGSE) fejlesztése. A kísérlet második fázisa, az Obsztanovka-2 műszeregyyütes fejlesztése 2019-ben megkezdődött.

Ezzel a háttérrel az SGF Kft. magas színvonalon képes hozzájárulni komplex beágyazott rendszerek szoftver implementációjához és áramkörtervezéséhez.

       Vega Logo                
Phobos Logo                 Mars)4

   
Cassini       Philae     Juice
                                                     ExoMars





  
  SGF = Space and Ground Facilities

 08 October 2023
rosetta
marsexpress
bepicolombo
venusexpress
Solar Orbiter